Güney Ege’de doluluk yüzde yüz

herkes-oraya-akin-etti-igne-atsan-yere-dusmez-7298823.jpeg

Kurban Bayramı tatili dolayısıyla Muğla’nın önemli turizm merkezlerinden Bodrum, Ula, Marmaris ve Fethiye’deki turistik tesislerin rezervasyonlarında yüzde 100 doluluğa ulaşıldığı belirtildi.

Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Genel Sekreteri Orhan Kavala yaptığı açıklamada, temmuz ve ağustos aylarının Bodrum için sezon ortalamasından oldukça yüksek seviyelerde geçtiğini söyledi.

İlçede yerli turistin ağırlıkta olduğunu belirten Kavala, “Bu yüksek sezonda bir de Kurban Bayramı’nın devreye girmesi bunu daha da yoğunlaştırdı. Şu anda bayram öncesinden bayram tatili sürecindeki rezervasyonlar yüzde 100’ler seviyesinde doluluk sağladı. O bakımdan bir sorun yok.” şeklinde konuştu.

“Sahte rezervasyonlara karşı dikkatli olalım”

Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Bülent Uysal da Fethiye’nin yaklaşık 50 bin yatak kapasitesiyle bayram tatilinde bölgeye gelenleri ağırlamaya hazır olduğunu vurguladı.

Bölgede butik otellerden tatil köylerine her keseye uygun konaklama tesislerinin bulunduğuna dikkati çeken Uysal,

“Özellikle 15 Temmuz’dan sonra bölgede yoğunluk yaşanmaya başladı. Turistik tesislerin yüzde 90’ı tam kapasiteyle çalışıyor. Tatilcilere, rezervasyonlarını önceden yaptırarak bölgeye gelmelerini tavsiye ediyoruz. Vatandaşların sahte rezervasyonlara karşı dikkatli olmaları gerekiyor. Bununla ilgili olarak TÜRSAB belgeli acentelerden rezervasyon yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. Yapılan rezervasyonun da otelden teyit edilmesi sağlıklı olacaktır.” dedi.

Uysal, rezervasyonlara göre bölgedeki yoğunluğun bayramdan sonra da devam edeceğini dile getirerek, bu dönemde tatile çıkamayanları bayramdan sonra bölgede tatil yapmaya çağırdı.

Kaynak: AA

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum