Fibabanka’nın 2017’nin ilk çeyreğinde net karı 36.8 milyon TL oldu

Fibabanka.jpg

Fibabanka 2017 yılının ilk çeyrek döneminde, vergi öncesi kârını, geçen yılın aynı dönemine göre %29 artışla 45.2 milyon TL’ye yükseltti. Bankanın net kârı 36.8 milyon TL olarak gerçekleşti.

Fibabanka, 45.2 milyon TL vergi öncesi kâr elde etti  Fibabanka, 2017 yılı Mart sonu itibarıyla vergi öncesi kârını, geçen yılın aynı dönemine göre %29 artışla 45.2 milyon TL’ye yükseltti. Bankanın net kârı 36.8 milyon TL olarak gerçekleşti.  Fibabanka’nın 2016 yılı Mart sonu itibarıyla 9.0 milyar TL olan toplam kredileri, %28 artışla, 2017 yılı Mart sonunda 11.6 milyar TL’ye ulaşırken, kredilerin toplam aktifler içindeki payı %71 olarak gerçekleşti. Aynı dönemde müşteri mevduatı toplam pasiflerin %60’ını oluşturarak 9.7 milyar TL’ye yükseldi.  2017 yılı ilk çeyrek sonuçlarını değerlendiren Fibabanka Genel Müdürü Ömer Mert sonuçlardan memnun olduklarını belirtti: “Bankamız, 2017 yılında da büyümesine istikrarlı bir şekilde devam etmekte ve orta ölçekli banka olma hedefine uygun hareket etmektedir.

Bu yıl dijitalleşme, tabana yayılma ve ürün çeşitliliğini arttırmaya odaklanıyoruz. KGF kredilerinin de etkisiyle özellikle KOBİ kredilerde, bunun yanı sıra Tarım ve Bireysel segmentte büyüyeceğiz. Mayıs 2017 başında  yurt dışında halka arz yoluyla gerçekleştirilen Basel 3 uyumlu katkı sermaye niteliğindeki tahvil ihracımız ile daha da güçlenen özkaynak tabanımız, Bankanın büyümesine ve Türk ekonomisine verdiği desteği artarak sürdürmesine olanak sağlayacaktır.”  Fibabanka Hakkında:  27/12/2010 tarihinde Fiba Grup bünyesine katılan Fibabanka A.Ş, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Eskişehir, Gaziantep, İçel, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Muğla, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Trabzon’da toplam 76 şubesiyle kurumsal, ticari, KOBİ, mikro, tarım, bireysel ve özel bankacılık alanlarında hizmet vermektedir.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum