Esnafın yüzü TESK ile gülüyor

13585635-woman-shopaholic-in-clothes-shop.jpg

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları  Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TESK Kart ile ilgili son  gelişmeleri değerlendirdi.

TESK Kart’ın, Türkiye ekonomisine katkı sunmak, esnaf ve sanatkarlarla  ailelerinin maddi yükünü azaltmak için çıkarıldığına işaret eden Palandöken,  “Kart, esnaf ve sanatkarların, anlaşmalı üye iş yerlerinden yapacakları  alışverişlerde indirim ve avantaj sağlayan bir karttır.” diye konuştu.

Palandöken, TESK’in Birleşik Ödeme Sistemleri ve Elektronik Para AŞ  ile iş birliği sonucu 1 Aralık 2017’de çıkarılan kartın, esnafın yoğun ilgisiyle  karşılaştığını söyledi.

TESK Kart ile esnaf ve sanatkarlarla ailelerine, ticari işletmelerde  ve kişisel alışverişlerde indirim sağlandığını anlatan Palandöken, kart  sahiplerine, sektörlere göre değişen ve yüzde 25’e varan oranlarla maktu  tutarlarda indirim yapıldığını bildirdi.

Palandöken, TESK Kart’ın ücretsiz verildiğinin altını çizerek, “Kart,  2 aylık kısa sürede Türkiye çapında 50 bin adet dağıtıldı. Kartı 10 milyon kişiye  ulaştırmayı hedefliyoruz.” ifadesini kullandı.

TESK Kart ile birçok sektörde indirim sağlandığına dikkati çeken  Palandöken, şunları kaydetti:

“Başta akaryakıt olmak üzere, elektronik eşya, sağlık, eğlence,  bankacılık, eğitim, gıda, giyim, sigortacılık, seyahat, kargo, kayıtlı elektronik  posta, e-arşiv fatura gibi 81 ilde 5 binin üzerinde noktada faaliyet gösteren çok  sayıda sektördeki markayla anlaşma sağlandı. Otomotiv ve haberleşme sektöründe  çok sayıda firmayla da teknik entegrasyon süreci devam ediyor. TESK Kart ile  hedefimiz, esnaf ve sanatkarlarımızın başka bir karta ihtiyaç duymadan tüm  alışverişlerinde avantajlardan faydalanması ve finansal hizmetlerini  yapabilmesidir.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum