Enflasyonla mücadelede ilk indirim listesi geldi

market-1.jpg

Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’nı uygulayan ilk market BİM oldu. BİM, dün gazetelere verdiği ilanlarla 39 üründe yüzde 10’u aşan oranlarda indirim yaptığını duyurdu. İndirimli ürünler arasında tam yağlı beyaz peynir, diş macunu, yoğurt, taze kaşar, şampuan, bal, hazır çorba, bebe bisküvisi, sucuk gibi tüketimi çok olan gıda ve temizlik maddeleri yer aldı.

Bu zincirler de listelerini kamuoyuna duyurduğunda ülke çapında 30 bine yakın noktada Enflasyonla Mücadele başlamış olacak. Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’nın açıklandığı toplantıda Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tüketicinin temel ihtiyaçlarını barındıran 50 ürünü belirleyeceklerini, zincir marketlerin bu ürünlerde yıl sonuna kadar yüzde 10 indirim yapacağını duyurmuştu. Bu açıklamanın üzerinden bir haftayı aşkın zaman geçti. Bu sürede 1500’ü aşkın kurum, kuruluş, şirket ve marka Enflasyonla Topyekun Mücadele’ye katılacağını Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bildirdi.

Ancak indirim yapacağı ürünleri “Enflasyonla Topyekun Mücadele” logosu altında ve bir liste halinde kamuoyuna ilan eden tek zincir market BİM oldu. Listede gıdadan kişisel temizlik ürünlerine ve atıştırmalıklara kadar geniş yelpazede 39 ürün markaları, eski ve yeni fiyatlarıyla ilan edildi. Söz konusu ürünlere yüzde 10’u aşan oranlarda indirim uygulandığı hesaplandı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum