Damat yine köşeye sıkıştı: Vatandaş en büyük sorunum ‘işsizlik ve hayat pahalılığı’ dedi

damat-bakan-berat-albayrak-a-yargidan-kotu-haber-panama-davasinda-haksiz-bulundu-690208-5.jpg

Başarısız ekonomi yönetimi ve açıklamalarıyla gündemden düşmeyen Hazine ve Maliye Bakanı Damat Berat Albayrak, vatandaşın derdine çare olamadı. Yapılan son araştırmada vatandaş ekonomiyi Türkiye’nin en büyük sorunu olarak görürken, işsizlik ve hayat pahalılığından dert yandı.

Aksoy Araştırma tarafından yapılan “Türkiye Monitörü Eylül 2020” raporunda Türkiye ekonomisinden siyasetine kadar çarpıcı birçok sonuca yer verildi. Araştırmada vatandaşın en çok belini büken ekonomik sorunlardan dert yandığı ortaya çıktı.

Katılımcıların %43,4’ü Türkiye’nin en büyük sorunu olarak kötü ekonomi yönetimini gösterdi. 2020 yılında dünyanın en büyük sorunları arasında yer alan koronavirüs ise %23,1 ile ikinci sırada yer aldı. Bu sonuçlara bakıldığında, vatandaşın koronavirüsten değil, ekonomideki kötü yönetimden daha çok korktuğu ortaya çıktı.

Türkiye ekonomisindeki en büyük sorun ise %30,1 oranıyla işsizlik olarak nitelendirildi. Katılımcıların %23,1’i hayat pahalılığından şikayet ederken, %17,6’sı enflasyondaki son durumu ekonomideki en önemli sorun olarak gösterdir. Damat Albayrak’ın döviz kurunu önemsememesi ise vatandaşta karşılık bulmadı. Katılımcıların %16,3’ü döviz kurundaki durdurulamaz yükselişi ekonominin en büyük sorunu olarak gösterdi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum