Çukurova Bölgesel Havalimanı

ADANA (AA) – Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atila Menevşe, yapılacak Çukurova Bölgesel Havalimanı için, “Bu gelişme, Adana ve Mersin sahillerini içine alan Doğu Akdeniz turizm projesi, Adana-Mersin-Antalya otoyolu ve daha kaliteli üretim için tarımda planlanan iş birliği projelerinin hayata geçirme şansını en üst seviyeye yükselmiştir.” dedi.

ATO’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Menevşe, odanın ocak ayı olağan meclis toplantısında, olumsuz seyreden genel ekonomik duruma karşın Adana’yı güzel günlerin beklediğine inandığını bildirdi.

Mevcut üretim potansiyeli ve jeopolitik konumuyla Ege ve Marmara bölgelerine alternatif gösterilen Doğu Akdeniz’in, uluslararası havalimanının hayata geçirilmesiyle önemli aşama kaydedeceğini belirten Menevşe şunları kaydetti:

“Tarsus’ta gerçekleştirilen odalar ve borsalar ortak toplantısında, gelecek için iş birliği alanında çok önemli adımlar atıldı. Bu toplantıda ortaya çıkan en önemli unsurlardan biri, Adana ile Mersin’in birbirlerine rakip olmadığı gerçeğidir. Bizim de Adana-Mersin olarak Çukurova Bölgesi adı altında güçlü olmamız sağlanacaktır. Adana ve Mersin birbirine rakip değildir.

Bunun en güzel örneği yapım süreci devam eden Çukurova Bölgesel Havalimanıdır. Burası Türkiye’nin en büyük 2. havalimanı olarak hem Adana’nın hem de Mersin’in malı olacaktır. Bu gelişme, Adana ve Mersin sahillerini içine alan Doğu Akdeniz turizm projesi, Adana-Mersin-Antalya otoyolu ve daha kaliteli üretim için tarımda planlanan iş birliği projelerinin hayata geçirme şansını en üst seviyeye yükselmiştir.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum