Çelik: Asgari ücret komisyonu zamanında toplanacak

omer-celik-sozcu_16_9_1531139835.jpg

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Asgari ücret komisyonu, zamanında toplanacak. Herhangi bir şekilde takvimde oynama yok.” dedi.

Çelik ekonomiyle ilgili, “Türkiye, bu kadar sistematik ve vahşi bir saldırıyı kendi imkanlarıyla atlatmayı başarmıştır.” ifadesini kullandı.

Çelik, Kaşıkçı cinayeti konusunda, “Cesedin yerini öğrenmek istiyoruz, yerli işbirlikçinin kim olduğunun makamlarımıza iletilmesini istiyoruz. Bu, yüksek düzeyden bir talimat verilmeden gerçekleştirilecek bir eylem değildir. Kimseyi peşinen suçlamıyoruz ama hiçbir şeyin örtülmesine de müsaade etmeyeceğiz.” dedi.

Çelik, Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarıyla ilgili şunları söyledi: Kaşıkçı olayıyla ilgili yaptığı ithamlar, baştan aşağı yalandır, dünyada hiç kimse bu iddialarda bulunmamıştır, tam tersine Türkiye’nin, cumhurbaşkanımızın bu iradesiyle ortaya koyduğu dirayetle oluşturduğu baskıyla bu soruşturmanın gittiği batı basınında yazılıyor. Batılı liderler tarafından ifade ediliyor. Ne olursa olsun, Cemal Kaşıkçı meselesinde göreceğiz, ne varsa Türkiye ortaya çıkaracaktır.

Çelik, “‘7. parsel’ dedikleri bölge, bizim kıta sahanlığımız içindedir, Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından gereken cevap verilir, Fatih Gemisi de güçlü bir şekilde korunmaktadır. Yunan ve Rum tarafına herhangi bir girişimde bulunmamalarını tavsiye ederiz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum