Burkay, BTSO’nun yeni meclis üyeleriyle buluştu

burkay-btsonun-yeni-meclis-uyeleriyle-bulustu_dcc36a0.jpg

Geçtiğimiz günlerde yeniden Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı seçilen İbrahim Burkay’ın ev sahipliğinde bir araya gelen BTSO, yeni dönem meclis üyeleri ile birlik ve beraberlik mesajı verdi. 120’den fazla meclis üyesinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda konuşan Başkan Burkay, “Meclisimizin aldığı kararlar ve iş dünyamızın vizyonu ile Bursa’nın ticaret ve sanayi hayatına hep birlikte yön vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Meclis üyelerinin tamamına yakının katılım sağladığı organizasyonda konuşan Başkan İbrahim Burkay, Türkiye’nin en büyük ticaret ve sanayi odası kimliğine sahip olan BTSO’nun 40 bini aşkın üyesiyle seçimlerini örnek bir şekilde tamamladığını belirtti. Yoğun bir katılım ile gerçekleştirilen ve demokratik ve başarılı bir seçimden dolayı meclis üyelerini tebrik eden İbrahim Burkay, “Bursa’mızın geleceğine inanan iş insanları olarak 5 yıl önce kentimizin yeni bir değişim ve dönüşüme duyduğu ihtiyacı dile getirerek çok önemli bir sorumluluk üstlendik” şeklinde konuştu.

5 yıllık süre zarfında Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda her günü dolu dolu tamamladıklarını kaydeden Burkay, “Rekabet koşullarının daha da zorlaştığı bir dönemde, bulunduğumuz coğrafyayı saran ateş çemberine, ülkemizi kaosa sürüklemek isteyen tüm şer odaklarına ve engellere rağmen; milletimizin refahına, kentimizin ve ülkemizin istikbaline yatırım yapmaktan asla taviz vermedik. Artık, ortak paydada buluşan, inançla çalışan ve Türkiye’mizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine yüksek düzeyde katkı koyan bir kent var” diye konuştu.

Türkiye’nin üretimden istihdama, sanayi ve ticaretten ihracata kadar hayal ettiği tüm projeleri Bursa’da hayata başarılı bir şekilde geçirdiklerini vurgulayan Burkay, “Güçlü bir vizyon, güçlü bir strateji, güçlü bir nesil ve güçlü bir ekonomi temelinde oluşturduğumuz projelerle Bursa, sadece Marmara bölgesinin değil, tüm Türkiye’nin örnek aldığı bir kent kimliği kazandı. Üyelerimizin ekonomik faaliyetlerine ve ticaretlerine katkı sağlayacak önemli projeleri hayata geçirdik. Küresel Fuar Acentesi’nden Ticari Safari’ye, istihdam ofislerimizden BTSO Akademi’ye, mükemmeliyet merkezlerimizden MESYEB’e kadar 40’a yakın projeyle Bursa iş dünyamızı yeni bir atılım dönemine hazırlarken, ülke ekonomimize de dinamizm kattık. Kentimizin yakalamış olduğu bu başarıların altında iş dünyası temsilcilerimizin azmi ve heyecanı yatıyor” ifadelerini kullandı.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası olarak hayal gibi görünmekte olan tüm projeleri başarı ile hayata geçirdiklerini belirten Burkay, “Üreterek Büyüterek 39 bin Tek Yürek’ vizyonuyla çıktığımız bu yolda kendi için değil kenti için çalışan aktörleriyle BTSO, Bursa için var gücüyle çalışmaya devam edecektir. Bugün Türkiye’nin her yerinde başarılı projeleriyle konuşulan BTSO’muzun en önemli zenginliği birlik ve beraberliğinden gelmektedir. Yeni dönemde de BTSO meclisimizin alacağı kararlarla insan kaynağına ciddi yatırımlar yapacağız. Bursa, şu anda Türkiye’nin aklı konumunda olan bir merkez. Yeni dönemin meclisimiz, iş dünyamız ve Bursa’mız için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum