Binali Yıldırım Güney Kore’de Türkiye’deki yatırım imkanlarını anlattı

20171206154251757_16436.jpg

Başbakan Binali Yıldırım, resmi temaslarda bulunduğu Güney Kore’nin başkenti Seul’de dün varlıkları milyarca doları bulan firmaların temsilcilerine Türkiye’deki yatırım imkanlarını anlattı.

Binali Yıldırım, dün Lotte Otel’de ülkenin önde gelen bazı firmalarının üst yöneticilerini ayrı ayrı kabul etti.

Varlıkları milyarca doları bulan firmaların temsilcilerini kabul ettiği toplantıda Yıldırım, Türkiye’deki yatırım imkanlarını anlattı.

Başbakan Yıldırım, basına kapalı gerçekleşen kabulün ardından Kore iş dünyası temsilcileriyle akşam yemeğinde bir araya geldi.

Basına kapalı bölümde görüşlerini aktaran katılımcılar, Başbakan Yıldırım’a işbirliği imkanlarına ilişkin sorularını yöneltti.

Programa, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile diğer yetkililer katıldı.

Güney Kore’nin önde gelen 14 şirketinin üst düzey temsilcilerinin yer aldığı programa, ülkenin en büyük grubu Samsung’un amiral gemisi Samsung Electronics Başkan Yardımcısı Peter Rhee, Hyundai Welding Yönetim Kurulu Başkanı Mong Suk Chung, Hyundai ROTEM Başkan Yardımcısı Hyungwook Kim ve DaeWoo E&C Genel Müdürü Woo Young Jung da katıldı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum