AVM’lerden ‘dolar’ mesajı: Perakendecilere destek olacağız

avm.jpg

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Belgü, dövizdeki artışın ardından kira/ciro oranında problem yaşayan perakendecilere destek olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Türk Lirası değerinde ki sert düşüş kirasını döviz kuru üzerinden ödeyen perakendeciyi zor durumda bırakıyor. Alışveriş merkezi sahipleri bu konuda taşın altına elini koyarak kiracıları destekleyeceklerinin sinyalini verdi.

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, haziran ayına ilişkin AVM ciro endeksi verilerini açıkladı ve sektördeki son duruma ilişkin değerlendirmelerinde, “Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor ve dövizin ateşi ne yazık ki sönmüyor, yaşanan bu olumsuz gelişmelere rağmen perakende sektörü el birliği ile çalışıp, istihdam kaybına sebep olmayacak önlemleri alacaktır.” şeklinde konuştu.

Belgü, “Dövizde son dönemde yaşanan artışlar sebebi ile perakendecilerin kira/ciro oranlarını yakından takip ederek elimizden geldiğince iş ortaklarımıza destek olmaya devam etmemiz gerektiğinin bilincindeyiz.” dedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum