Artık sokağınızda bile alışveriş Bitcoin ile yapılacak

2802c74dba46ba9f37940a311e626ea0.jpg

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirip bitcoin ile ödeme kabul eden ilk pazar yeri Bikoshu’da lahmacundan baklavaya mahalle sakinleri istedikleri tüm ürün ve hizmetleri sanal para ile ödeme şansını yakalayacak

Bikoshu, müşterilerine bütün siparişlerinde, daha sonra yapacağı alışverişlerde kullanılmak üzere Bikoshu’nun kendi sanal parası olan BiNakit kazandırıyor. Uygulamaya eklenen bitcoin ödeme kabul etme özelliği ile şimdi de müşteriler isterlerse bitcoinlerini BiNakit olarak harcayabiliyor.

Bikoshu’da bitcoin ile adım adım ödeme

Bikoshu, platform üzerinde bitcoin ile nasıl alışveriş yapılabileceğini adım adım açıkladı. Bikoshu.com üzerinde bitcoin şu adımları izleyerek çok basit bir şekilde alışveriş yapılabiliyor.

Öncelikle platformdaki Hesabım’dan Digital Cüzdanlarım menüsü üzerinden Digital Para cüzdanlarınızın olduğu sayfaya gitmek gerekiyor. Bunun ardından “Cüzdan Oluştur” butonuna basarak bitcoin cüzdanı oluşturuluyor. Daha sonra ise mobil cihaz ya da kullanılan herhangi bir cüzdandan Bikoshu.com üzerinde oluşturulan cüzdana bitcoin gönderiliyor. Bitcoin transferi gerçekleştikten sonra “Digital Cüzdanlarım” sayfası kullanıcının Bitcoin satın aldığına dair mesaj görünüyor. Bu arada fiyatında sürekli bir dalgalanma bulunan bitcoinde alışveriş için hangi kurun kullanılacağı konusu şu şekilde açıklanıyor: Bikoshu’da bitcoin TL kuru satın alma gerçekleştirildiği anda olan kur üzerinden hesaplanıyor ve hesaba BiNakit yükleniyor.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum