Antalya OSB'nin 2017 yılı tahmini bütçesi belli oldu

antalya-osbnin-2017-yili-tahmini-butcesi-belli-oldu_47dee72.jpg

ANTALYA (AA) – Antalya Organize Sanayi Bölgesinin (OSB) 2017 yılı tahmini bütçesi 189 milyon 815 bin lira olarak belirlendi.

OSB’den yapılan açıklamaya göre, Antalya Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında toplananan Antalya OSB Müteşebbis Heyeti, 2017 yıllı tahmini bütçesini 189 milyon 815 bin lira olarak kararlaştırdı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, bütçenin bölgenin ve katılımcıların ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulduğunu ve kente katma değer oluşturacak projelerde kullanılacağını kaydetti.

Bahar, genişleme alanlarına ayrılan kaynağın 2017 yılı bütçesinde önemli bir paya sahip olduğuna işaret ederek, bu sayede Antalya OSB’nin 900 dönüm daha büyüyeceğini ifade etti.

Antalya OSB’nin altyapı bakımından hiçbir eksiği bulunmadığını, 2016 yılında yapılan revizyonlarla son teknolojiye entegrasyonun sağlandığını aktaran Bahar, üstyapı yatırımlarının da büyük ölçüde bitirildiğini bildirdi.

Bahar, bölgede 48 yatak kapasiteli otel ve sosyal tesis projesinin, 2016 yılı içerisinde tamamladıkları en mühim üstyapı yatırımlarından birisi olduğunu dile getirerek, katılımcıların girdi maliyetlerini düşürmenin en büyük hedefleri olduğunu sözlerine ekledi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum