Anadolu’nun istihdam yıldızları belli oldu

1487587580_stihdam__n___en___ok_artt__ran_ilk__5___irketin___d__lleri_Do__an_Holding_Y__netim_Kurulu_Ba__kan_Vekili_Hanzade_Do__an_Boyner_taraf__ndan_verildi.jpg

Ekonomist Dergisi ile Türk Ekonomi Bankası (TEB) işbirliğinde, 13’üncü “Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi Araştırması” Sonuçlarına göre istihdamını en çok artıran 5 şirket sırasıyla, Kayseri Metal Center Sanayi, Harput Tekstil Sanayi, Durum Gıda, Penguen Gıda ve Kipaş Kağıt oldu.

Bu yıl 13.’sü gerçekleştirilen “Anadolu 500 Ödülleri” Ekonomist Dergisi ile Türk Ekonomi Bankası (TEB) işbirliğinde, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün katılımıyla gerçekleştirildi. “Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi Araştırması” sonuçları, Anadolu’da faaliyet gösteren ve aynı zamanda istihdama büyük katkı sağlayan şirketleri de ortaya koydu. Özellikle ekonomi gündeminde, “istihdam seferberliği” konuşulurken açıklanan sonuçlar, Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren şirketlerin ülke istihdamına katkısını görmek adına önemli bir veri sunuyor. Araştırmaya göre Anadolu’da faaliyet gösteren şirketler arasında istihdama en çok katkı sağlayan şirketler, Kayseri Metal Center Sanayi, Harput Tekstil Sanayi, Durum Gıda, Penguen Gıda ve Kipaş Kağıt olarak sıralandı.

Şirketler ödüllerini T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün katılımıyla düzenlenen tören ile aldı.

İstihdamını En Çok Artıran 5 Şirket
1. Kayseri Metal Center San.
2. Harput Tekstil San.
3. Durum Gıda
4. Penguen Gıda San.
5. Kipaş Kağıt San.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum