Anket doldur para kazan!
Aksoy Araştırma

Albayrak: Önemli dalgalanmalar yaşadık ancak dengelenme sürecinde çok önemli mesafe katettik

page_albayrak-onemli-dalgalanmalar-yasadik-ancak-dengelenme-surecinde-cok-onemli-mesafe-katettik_048012619.jpg

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ekonomideki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulunuyor. “Türk ekonomisi her geçen gün ağırlığını artırıyor” diyen Albayrak, “Önemli dalgalanmalar yaşadık ancak dengelenme sürecinde çok önemli mesafe katettik” dedi.

Albayrak’ın açıklamaları şöyle:

“Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yarın KOBİ’lere yönelik bir paketin lansmanını yapacağı öğrenildi. Albayrak geçen hafta yaptığı açıklamada, KOBİ ve esnafı kapsayan çok önemli bir paketin 7-10 gün içinde açıklanacağını söylemişti

“2018 yılında da sağlam ve güçlü duruşunu sürdüren bankacılık sektörümüz, ekonomik büyümemizi ve kalkınmamızı sağlamaya devam etmiştir.

“Finansal sektörün potansiyelini daha da geliştireceğiz.

“Dengelenme sürecinde çok önemli mesafe katettik.

“Sıkı maliye politikasını, kamu kaynaklarının etkin kullanılmasını kararlı bir şekilde sürdürme taahhüdünde bulunduk, mali disiplin bugüne kadar ekonomik başarılarımızın en önemli çıpalarından biri oldu ve bu şekilde kalmaya devam edecek.

“Sağlıklı, sürdürülebilir ve dengeli bir büyüme için önümüzdeki bir kaç yıl potansiyelimizin daha altında bir büyüme hedefi koyduk.

“Bu kaliteli bir büyümeyi inşa edecek bir dönüşüm.

“Önceliğimiz ekonomideki kırılmalar. Son 3-5 aydaki gelişmeler büyük umut vadediyor. İhracatımız 168.1 milyon dolarla tarihin en yüksek ihracat rakamına ulaştı.

“Hedefimize adım adı yaklaşıyoruz.

Yazıyı paylaşın:
Top
big data blogu