11 Balkan ülkesinin ithalatı 500 milyar dolar

BURSA (AA) – Balkan Rumeli Sanayici ve İş Adamları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Levent Bilek, “Bu yıl 11 Balkan ülkesi, 500 milyar dolar civarında ithalat gerçekleştirdi. Amacımız, bu pastadan aldığımız payı büyütmek.” dedi.

Bilek, dernek binasındaki “6. İş Geliştirme Platformu Toplantısı”nda yaptığı konuşmada, yurtdışına yönelik atılacak adımları anlattı.

BALKANTÜRKSİAD’ın güçlü bir dernek hüviyetine kavuştuğunu belirten Bilek, “Üyelerimizin önüne birçok yeni iş fırsatları çıkıyor. Bunu sağlayan tüm üyelerimize ve onlara hamilik yapan yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu yıl 11 Balkan ülkesi, 500 milyar dolar civarında ithalat gerçekleştirdi.

Amacımız, bu pastadan aldığımız payı büyütmek. Balkanların yanı sıra Güney Amerika ülkeleri de ticaretimizi geliştirmek için bize müthiş imkanlar sunuyor. Bu hedefler, birbirimizi daha tanıyarak, ihtiyaçlarımızı ve donanımlarımızı bilerek, işbirliklerini büyüterek gerçekleşir. Bu açıdan Türkiye’ye örnek bir oluşum içerisindeyiz.” dedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum