YGS Türkiye İkincisi Başarının Sırrını Anlattı

1491469289_Aci_Egitim_Kurumlari.jpg

Gökçe Aybeniz Sevim, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’nda Türkiye 2. si ve Ankara 1. si oldu. Sınava 11.sınıftan itibaren çalışmaya başladığının altını çizen Açı Eğitim Kurumları Öğrencisi Gökçe Aybeniz Sevim, kararında ders çalışmanın daha faydalı olduğunu söyledi. Gece 12’lere kadar ders çalışmadığını belirten Sevim, sınavda her denemede ne yaptıysam onu yaptım dedi.

YGS 2.si Gökçe Aybeniz SEVİM, sınava nasıl çalıştığı hakkında bilgiler verdi.

Sınav hakkında değerlendirmelerde bulunan Ankara Açı Eğitim Kurumları öğrencisi Gökçe Aybeniz SEVİM, “Sınav salonuna 45 dakika önce gittim. Türkçe ve Matematik testlerinde zorlayıcı sorular yoktu. Soruları rahat ve sakince çözdüm. Deneme testlerinde nasıl sorulara başladıysam sınavda da o şekilde başladım. Sınav çözerken radikal değişiklikler yapmadım. Sınava hazırlanırken gece 12’lere kadar ders çalışmadım, ne kadar test çözdüğümü hesaplamadım. Herkesin anlama kapasitesi farklıdır. Benim 100 soruda anladığım konuyu başkası 50 soruda anlayabilir. Ben arkadaşlarımla ders çalışarak ders çalışmayı daha keyifli hale getirdim” dedi.

Kendinizi Başkalarıyla Kıyaslamayın

Tıp okumak istediğini dile getiren Gökçe Aybeniz Sevim, mesleğini araştırıp seçtiğini söyledi. Sevim sözlerini şöyle sürdürdü: “ Öğrencilere tavsiyem kendilerini başkaları ile kıyaslamasınlar. Bireysel olarak ilerlesinler. Bilmediklerini bilerek sınava gitsinler. Eksik oldukları konulara yönelerek anlayamadıkları soru çeşitlerini çözsünler. Ne kadar bilirseniz bilin önemli olan sınavda sakin olmak. Heyecanlı olunca bildiklerini de unuttuğunu sanıyor insan. Sınavımda rahat ve sakin olmamı sağlayan arkadaşlarıma ve öğretmenlerime çok teşekkür ederim. Uyguladıkları program ile öğrenmem gerekenleri bana öğrettiler”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum