Turkcell’den çalışanlarına 100 saatlik kapsamlı Pazarlama Master Programı

08fb9a1f-23d6-48d6-8421-ae206141c1e0-original.jpg

Turkcell, bölüm ve uzmanlık alanından bağımsız tüm çalışanlarının faydalanabildiği Pazarlama Master Programı’nı hayata geçirdi.

Turkcell’den yapılan yazılı açıklamaya göre, şirket, çalışanlarına yönelik önemli bir pazarlama eğitim seferberliği başlattı. Bölüm ve uzmanlık alanından bağımsız tüm çalışanlarının faydalanabildiği Pazarlama Master Programı’yla Boğaziçi, Wharton, Illionis gibi dünya çapındaki üniversitelerden duayenlerin eğitim verdiği uzun soluklu bir eğitim yolculuğu hazırlandı.

Pazarlama Master Programı, tüm yıla yayılan ve 100 saat eğitimle bir şirket içerisinde verilen en kapsamlı pazarlama programı olma özelliği taşırken, programla Turkcell çalışanları teoriden pratiğe, konvansiyonel pazarlamadan dijital pazarlamaya kadar birçok konuyu öğrenme fırsatı buluyorlar.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, şunları kaydetti:

“Turkcell Akademi’yle imza attığımız Türkiye’nin en büyük pazarlama programı olan Turkcell Pazarlama Master Programı ile stratejik önceliklerimiz çerçevesinde şirketimize ve çalışanlarımıza değer katıyoruz. Turkcel’i bölgede lider yapacak, en değerli varlığımız olan Turkcell çalışanlarının, müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlamasını, küresel ürünleri doğru şekilde müşterilerine sunmasını ve ortak pazarlama bakış açısıyla hareket etmesini amaçlıyoruz. Çalışanlarımızın eğitime ve işinde profesyonelliğe verdikleri önemi de bu sayede anlamış oluyoruz.”

 

– 750 kişi Wharton sertifikasını alarak mezun oldu

 

Verilen bilgiye göre, programda verilen eğitim ve seminerlerle Turkcell çalışanlarının pazarlamayı A’dan Z’ye öğrenip kendilerine yeni bir uzmanlık katmaları amaçlanıyor.

Çalışanların kariyerlerini parlatacak üniversite sertifikaları ve MBA’ye kadar uzanan mezuniyet ödülleriyle zenginleştirilen Türkiye’nin en büyük pazarlama programında, online ve sınıf içi derslerden oluşan 50 saatlik ilk dönem sonunda 750 kişi Wharton sertifikasını alarak mezun oldu.

Ekim ayında başlayan 2’inci dönemde ise katılımcılar, Illinois Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nden dijital dünyada pazarlama dersleri alarak, değerlendirme sınavları sonrasında sertifikalarını alabilecek.

Her iki dönemde katılım, sınav performansı, vaka ve kanvas çalışmasında alınan değerlendirme notlarıyla hesaplanan toplam puanına göre ilk 10 Turkcell’li Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden MBA programlarına katılmaya hak kazanacak. Yurtiçi yüksek lisans yerine, yurtdışına gitmek isteyenlere de dünyanın en iyi pazarlama okulu Kellogg Üniversitesi’ne giderek 5 gün sürecek Bireysel Pazarlama Stratejisi sertifika programına katılma fırsatı sağlanacak.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum