Koç Üniversitesi Girişimcilik Merkezi (KWORKS)’nde hızlandırılmış program

Anasayfa-Kworks-nedir.jpg

Koç Üniversitesi Girişimcilik Merkezi’nin (KWORKS) yeni dönem “Hızlandırma Programı” için başvurular başladı.

Koç Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre, Koç Üniversitesi Girişimcilik Merkezi KWORKS, bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceği “Hızlandırma Programı” ile teknolojik girişim kurmak isteyen girişimcilere atölye çalışmalarına katılma hakkı, birebir mentorluk desteği ve program kapsamında yatırımcılarla buluşma imkanı sunuyor.

Girişimcilerin sürdürülebilir ve ölçeklenebilir teknoloji girişimleri başlatmalarına destek veren KWORKS Girişimcilik Araştırma Merkezi’nin yeni dönem “Hızlandırma Programı” için başvurular başladı.

Yenilikçi teknoloji, süreç ya da iş modeli geliştiren tüm girişimcilerin katılabileceği programa 23 Şubat 2018’ye kadar http://kworks.ku.edu.tr/basvuru adresinden başvuru yapılabilecek.
Yeni program kapsamında yalın girişim metodolojisi üzerine inşa edilen yoğun bir eğitim ve bire bir mentorluk desteği alacak girişimler, fikir ve çözüm doğrulamanın yanı sıra, satış ve yatırım aşamalarından geçerek, KWORKS Demo Day 2018’de yatırımcı ve kurumsal iş ortaklarının yer aldığı etkinlikte sahneye çıkacak.
KWORKS, program süresince girişimlerin ihtiyaç duyduğu birçok alanda sunduğu danışmanlık ve altyapı hizmetleriyle programa seçilen ekiplerin yanında olacak. Program kapsamında KWORKS ekibiyle yakın çalışma imkanı bulacak olan girişimler, aralarında Yapı Kredi, Koç ZER, TOFAŞ, FIAT, Finansbank, IBM, GE, İyzico, Kolektif House, Microsoft, Moroğlu& Arseven, Paraşüt, Plusclouds, Radore, SHERPA, Userspots ve Zaxe’nin de bulunduğu önemli çözüm ortaklarının sunduğu desteklere de erişim imkanı da yakalayacak.
Geçtiğimiz dönemlerde Scorp, Kolay İK, AppAnalytics ve Lala gibi aldıkları yatırımlarla öne çıkan girişimleri mezun eden KWORKS, 2017’nin Şubat ayında açtığı çağrıya binden fazla başvuru sonucunda, Codela, Dopigo, Nerdeİçek, ServisSoft, ve Taglist olmak üzere 5 girişimi Hızlandırma Programı’na seçmişti.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum