2017 MEB sözleşmeli öğretmenlik tercihi başvuru ekranı açıldı

010920161113373633738.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmenlik tercihi için başvuru yapma isteyen adaylar için atamaların yapılacağı karar öncesi başvuru ekranını erişime açtı. MEB tarafından 2017 yılı öğretmen alımları içerisinde değerlendirilen atama öncesi adaylara 20 tercih hakkı verildiği duyuruldu. İşte, adayların atama başvurusu yapabileceği “ilkatama.meb.gov.tr” adresinde yer alan başvuru ekranı

MEB sözleşmeli öğretmenlik tercih başvurusu 10 Temmuz Pazartesi günü öğlen saatlerinde adayların erişimine açıldı. Kadrolu öğretmen atamalarında yer alan 40 tercih hakkı bu kez yarı yarıya indirilirken sözleşmeli öğretmenlik yapmak isteyen adaylar 20 okulu tercih edebilecek. KPSS sınavının ardından sözlü mülakata çağırılan adayların yerleştirme sıralamalarında bu sınavlardan aldıkları puanlar esas alınacak.

TERCİHLER NE ZAMAN KADAR DEVAM EDECEK?

Yapılan açıklamada başvuruların 17 Temmuz Pazartesi gününe kadar devam edeceği duyurulurken branş bazında mülakat sıralamalarının duyurulmaması ise karışıklıklara neden oldu. Başvuruların tamamlanmasının ardından yapılacak değerlendirmeye göre öğretmen adaylarının görev yapacakları yerler açıklanacak. Sözleşmeli öğretmenlik ile ilk atamalarını gerçekleştirecek öğretmenlerin atamalarının gerçekleştiği bölgede görev zorunluluğunun da bulunacağı öne sürüldü.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum