19 Mayıs İlkokulundan 7 Avrupa ülkesi ile ortak proje

19-mayis-ilkokulundan-7-avrupa-ulkesi-ile-ortak-proje_faa6bb0.jpg

Ankara’nın Keçiören ilçesinde eğitim veren 19 Mayıs İlkokulu, çocukların hayallerine kavuşması için proje başlattı. Projeye 7 Avrupa ülkesinin de dahil olmasıyla proje büyüdü.

19 Mayıs İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri tarafından “Dünya Yeşeriyor, Hayaller Gerçekleşiyor” projesiyle çocukların hayal kurmasını desteklemek ve bu hayallerin gerçekleştirilmesi amacıyla başlatılan proje, Avrupa ülkelerinin yoğun ilgisiyle büyüyerek uluslararası bir boyut kazandı. Hazırlanan projede 219 öğretmen ve 479 öğrenci olmak üzere 706 kişiye ulaşıldı.

Avrupa’nın 7 ülkesinden 13 ortakla devam eden projede yönetim ekibi olarak 7 kişi bulunuyor. Proje yönetim ekibi Burdur, Kırşehir, Bursa, İzmir, Nevşehir ve Ankara’da faaliyetler yürütüyor. Proje kapsamında Orman Haftası’nda tüm ortak okullarla birlikte fidan dikimi gerçekleştirilerek, çocukların hayallerini kağıda yazmaları istenecek. Kağıda yazılan hayaller, hayal sandığına atılacak. Fidan dikiminden sonra sandıklardan çıkarılan hayaller gerçekleşecek. Fidan dikimi ile birlikte çocukların çevre duyarlılığını artırmak amacıyla resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları da yapılacak. Devamında 23 Nisan ve 19 Mayıs’ta etkinlikler yapılarak, yine öğrencilerin hayalini kurduğu ne varsa gerçekleştirilecek. Çalışmanın sonunda Burdur’un Karamanlı ilçesinde 23-24 Haziran’da geniş katılımlı bir final yapılacak.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum