“Yumurta çocuk”, toplanan 70 bin doları Christchurch mağdurlarına bağışladı

1559122963732-1553529601603-dw-48055229.jpg

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde 51 kişinin iki camide katledildiği terör saldırıları hakkındaki açıklamaları sebebiyle bir siyasetçinin kafasında canlı yayında yumurta kıran Avustralyalı lise öğrencisi Will Connolly, saldırıdan etkilenenlere 70 bin dolar bağışladı.

17 yaşındaki Connolly, camilere yapılan saldırıların Müslümanların suçu olduğunu söyleyen aşırı sağcı senatör Fraser Anning‘in kafasında bir yumurta kırdıktan sonra “yumurta çocuk” olarak anılmaya başlamıştı.

Connolly’nin destekçileri 17 yaşındaki gencin mahkeme masrafları ve alabileceği bir ceza için para toplamaya başlamıştı. Bir avukatlık şirketinin dava ile ücretsiz olarak ilgilenme kararı almasının ardından Connolly kendisi için toplanan 69 bin 171 doları saldırılarda mağdur olanlara bağışlama kararı aldı.

“Yumurta çocuk” sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda şunları yazdı:

“Sonunda!!! Birçok bürokratik formalitelerin ardından $99,922.36 Avustralya Doları Christchurch Vakfı ve Mağdur Desteği’ne aktarıldı. Bütün parayı katliamdan etkilenenlere biraz destek sunmak için bağışlama kararı aldım. Para benim değildi. Trajedinin mağdurları, tüm kalbimler umuyorum ki bu size biraz teselli olabilir. Sevgi yaymaya devam edin”

Connolly’nin kafasında yumurta kırdığı Senatör Anning, 18 Mayıs’ta yapılan seçimlerde koltuğunu kaybetmişti.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum