Suudi Arabistan’da kadın ve erkek turistler aile belgesi göstermeden otelde beraber kalabilecek

1570342909021-suudi.jpg

Suudi Arabistan’a gelen yabancı uyruklu kadın ve erkekler artık aile belgesi göstermeden otelde beraber kalabailecek. Ayrıca yabancı kadınlar, yeni düzenlemeyle, yanlarında eşleri ya da yakınlarından biri olmaksızın otellerde kalabilecek.

Sputnik Türkçe’nin aktardığı, Suudi Arabistan’ın Ukaz gazetesinin haberinde, Turizm Kurumu’nun aldığı karara göre, Suudi Arabistan’da yabancı kadınlar, beraberlerinde eş ya da yakını olmaksızın otellerde ikamet edebilecek.  Yabancı kadınlar, pasaportlarını göstererek veya kendi kimliği olmaksızın yakınlarının refakatinde ve onların bilgileriyle otellerde kalabilecek.

Otelde kalabilmeleri için turistlerden daha önce istenen aile belgesi şartı kaldırıldı.

Suudi Arabistan, petrole dayalı ekonomisini çeşitlendirme yoluna giderken turizm alanında ülkenin imkanlarını kullanmaya çalışıyor. Bu yönde geçen ay sonunda aldığı kararla, 49 ülkenin vatandaşlarına turizm vizesi alma imkanı tanımıştı. Buna göre Avrupa’dan 38 ülkeye ek olarak ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Çin, Kazakistan, Güney Kore, Malezya, Singapur, Japonya ve Brunei vatandaşlarına turizm vizesi verilecek.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum