Putin 5 çocuğun hayalini gerçekleştirecek

1035478535.jpg

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova’da gerçekleştirilen ‘Rusya’nın Gönüllüsü’ forumuna katıldı.

Forumda konuşan Putin, insanlara yardım etme görevini üstlenen gönüllülere çok önemli bir iş yaptıklarını söyledi.

Putin, Smolensk bölgesinde ‘Sağlıklı köy’ projesini gerçekleştiren ve ‘Yılın Gönüllüsü’ olan Anton Korotçenko’ya ödülünü verdikten sonra forumda bizzat gönüllülük yapmayı ihmal etmedi.

Putin halktan gelen talep mektuplarından alarak uçağı İl-26 hakkında bir video çekmek isteyen çocuğu Moskova’ya davet etti ve ona uçağı gezdirmenin yanı sıra mürettebatla tanıştırma sözü verdi.

Filmlerin nasıl çekilmek istediğini görmek isteyen bir kız çocuğunu Rusya’nın en eski film stüdyosu Mosfilm’e davet eden Putin, St. Petersburg’u kuş bakışı görmek isteyen bir çocuğu da helikopterle gezdireceğini söyledi. Rus lider doktorlarının gelmesine onay vermesi halinde kendisi ile el sıkışmak isteyen bir başka çocuğu da Moskova’ya davet etti.

Putin ayrıca ‘Benimle Hayal Et’ isimli hayır projesi kapsamında gazeteci olmak ve röportaj yapmak isteyen bir çocuğu Russia Today’e davet etti.

Sputnik ve RT’nin Genel Yayın Yönetmeni Margarita Simonyan da Telegram hesabından “Putin bir söz verdi, biz de buna yardım edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Putin, forum sırasında kendisiyle selfie çekmek isteyen çocukları da geri çevirmedi.

Kaynak

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum