Londra’da 24 katlı binada çıkan yangında 6 ölü

londra-yangın-1-2.jpg

Londra’da 24 katlı bir binada çıkan yangın kontrol altına alındı. İtfaiye ekipleri binanın 21. katına kadar ulaşarak arama çalışmalarına başladı. Polis yetkilileri olayda 6 kişinin öldüğünü, sayının arama çalışmalarının tamamlanmasıyla artabileceğini ifade etti.

Londra itfaiyesine ait ekiplerin, İngiltere’nin başkenti Londra’da 24 katlı binada çıkan yangının ardından binaya erişim sağladığı bildirildi.

Polis yetkilileri ilk belirlemelere göre 6 kişinin hayatını kaybettiğini, bu sayının artabileceğini ifade etti.

Londra İtfaiyesi Şefi Dany Cotton, olay yerinden son gelişmelere ilişkin açıklamasında, yapı mühendislerinin değerlendirmesi sonucu binanın çökme riskinin bulunmadığının belirlendiğini kaydetti.

Cotton, binanın bu aşamada güvenli olduğunu söyleyerek, itfaiye ve kurtarma ekiplerinin 21. kata kadar ulaştığını ve ekiplerin içeride kalanları aramayı sürdürdüklerini söyledi.

Cotton, binanın büyüklüğü ve yapısı nedeniyle ölü ve yaralı sayısını belirlemenin zaman alacağını vurguladı.

Yaklaşık 40 itfaiye aracı ile 200’den fazla itfaiye erinin 9 saatlik müdahalesi sonucunda yangın kontrol altına alındı ancak halen tam olarak söndürülemedi. Yangın üst katlarda devam ediyor

Yangının buzdolabından çıktığı iddia edildi

Londra İtfaiyesi, Londra’nın batısındadaki Latimer Road semtindeki binada yerel saatle 01.00’da (TSİ 03.00) çıkan yangında, can kayıplarının olduğunu duyururken ölü sayısına ilişkin bir bilgi vermemişti.

Londra Ambulans Hizmetleri de yaralanan ve dumandan etkilenen 50’den fazla kişinin bölgedeki 5 hastaneye sevk edildiğini bildirmişti.

Bölgede yaşayanlar, binanın belediyeye ait bir sosyal konut olduğunu belirtirken görgü tanıkları, binada yaşayan çok sayıda kişiden haber alınamadığını ve yangının başlangıcında binada mahsur kalan bazı kişilerin de pencerelerden atladığını söyledi.

Alt katlardan birinde patlayan bir buzdolabı nedeniyle çıktığı sanılan yangının, 100’den fazla daire bulunan binanın dış cephesi plastik malzemeyle kaplı olduğu için hızla yayıldığı ileri sürüldü.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum