Kaşıkçı’nın oğlu konunun siyasallaşmamasını istiyor

1035564924.jpg

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın en büyük oğlu Salah Kaşıkçı, babasının İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’na girdikten sonra kaybolmasıyla ilgili açıklamada bulundu. Oğul Kaşıkçı ‘yabancı tarafların babasının kaybolmasını siyasallaştırma girişimlerini kınadı, bunların kabul edilemez olduğunu sözlerine ekledi.

Evlilik işlemleri için 2 Ekim Salı günü saat 13.12’de Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’ndaki randevusuna giden ve bir daha kendisinden haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın en büyük oğlu Salah Kaşıkçı, Suudi Arabistan’a ait Al Arabiya televizyonuna açıklamalarda bulundu

“Sorun şu ki bir Suudi vatandaşı kayıp. Durumu açıklığa kavuşturmak için Suudi yetkililerle işbirliği içindeyiz” diyen Salah Kaşıkçı, babasının ortadan kaybolmasını ‘kişisel bir mesele, siyasi çerçeveden uzak’ olarak niteledi. Ailenin güvenilir bilgiler peşinde olduğunu vurgulayan Salah Kaşıkçı, babasıyla en son Washington’dayken iletişim kurduğunu ve babasının Türkiye’ye gittiğinden haberi olmadığını söyledi.

Öte yandan babasının nişanlısı olarak kendisini tanıtan Hatice adlı kişiyi tanımadığını söyleyen Kaşıkçı, “Basında çıkan haberler dışında kendisiyle ilgili hiçbir şey duymamıştım” dedi. Söz konusu kadına babasının durumuna müdahil olmaya çalışmasını kesme çağrısı yapan Salah Kaşıkçı, “Onun ailesi biziz” vurgusu yaptı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum