İran’dan İsrail ile Bahreyn arasındaki anlaşmaya ilk tepki

1026423197_0-204-3500-2097_1000x0_80_0_1_e42c57cc5befcb3fe4579940d61c87bc-2.jpg

İran Meclis Başkanı’nın Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Özel Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, “Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) tedbirsiz liderler siyonist planların önünü açmamalıdır” dedi.

İran Meclis Başkanı Muhammed Bakır Kalibaf’ın Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Özel Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Bahreyn’in İsrail ile ilişkileri normalleştirme anlaşmasına varmasını ‘İslam’a ve Filistinlilere büyük bir ihanet’ olarak niteledi.

Abdullahiyan, Twitter hesabından İsrail ile Bahreyn arasında varılan anlaşmaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bahreyn rejiminin İsrail ile anlaşması, İslam davasına ve Filistinlilerebüyük bir ihanettir. Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) tedbirsiz liderler siyonist planların önünü açmamalıdır” ifadelerini kullandı.

Bahreyn ve BAE liderlerine hitaben, “Zor günleri düşünün ve tarihten ibret alın” diyen Abdullahiyan, “Yarın geç olacak. ABD’nin cankurtaran halatı yıprandı”değerlendirmesinde bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump, BAE’nin ardından bir diğer Körfez ülkesi Bahreyn’in de İsrail ile ilişkileri normalleştirme konusunda anlaşmaya vardığını duyurmuştu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum