Irak Türkmen Cephesi, adaylarını tanıttı

irak-turkmen-cephesi-adaylarini-tanitti_78e27f5.jpg

Irak’ta yaklaşmakta olan genel seçimlerde adaylarını ve projelerini tanıtmak için bir seminer düzenleyen Irak Türkmen Cephesi Erbil İl Başkanlığı, pek çok katılım ile semineri gerçekleştirdi.

Seminer ile ilgili İhlas Haber Ajansı’nın sorularını yanıtlayan ITC Erbil adaylardan Dilşat Enever Salih, il binasında düzenlenen seminerden sonra ayrı bir seminer daha yapılacağını da bildirerek, “Bugün burada ITC adaylarının ilk tanıtımı yapıldı önümüzdeki günlerde daha geniş ve daha kapsamlı seminer düzenlemeyi planlıyoruz. Ayrıca gündemimizde Erbil’de bazı Türk sanatçılarının katılacağı konser vermek var” ifadelerini kullandı.

Seçim kampanyası sırasında bugüne kadar hiçbir ihlalin yaşanmadığının altını çizen Türkmen aday Dilşat Enever Salih, vatandaşların büyük partilere güvenlerinin azaldığını ve kazanma şanslarının yüksek olduğunu belirttti. Salih, “Eski seçimlere nazaran halk uyandı. Çünkü bölgede yaşanan ekonomik kriz ve maaşların kesilmesi bir tepki uyandırdı. Artık vatandaşlar büyük partilere güvenmemesi bizim için bir avantaj olabilir. Türkmenlerin de ekonomik sıkıntıların yanında bir kimlik arayışında olmaları bizim için de ayrı bir avantaj” şeklinde konuştu

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum