İngilizler Skripal’ın katilini bulduklarını iddia etti

1035580060.jpg

İngiliz araştırmacı blogger grubu Bellingcat, eski Rus ajan Sergey Skripal ve kızı Yuliya’yı zehirleyen iki şüpheliden biri olan Aleksandr Petrov’un gerçek isminin Aleksandr Yevgenyeviç Mişkin olduğunu ve Rus istihbarat servisi GRU için çalışan bir askeri doktor olduğu iddiasında bulundu.

Eski Rus ajan Sergey ve kızı Yuliya’nın zehirlenmesi olayında, İngiltere tarafından yeni bir iddia ortaya atıldı. Araştırmacı blogger grubu Bellingcat Skripal olayında iki zanlıdan biri olduğu iddia edilen Aleksandr Petrov’un ‘aslında’ GRU için çalışan Aleksandr Mişkin isimli bir askeri doktor olduğunu ileri sürdü.

Sitede yazılan raporda “Bellingcat olarak Aleksandr Petrov takma adıyla Salisbury’e giden ikinci şüphelinin kimliğini kesin olarak tespit ettik. Daha önce verdiğimiz bir raporda Aleksandr Petrov’un gerçek bir kişi değil, bir Rus istihbarat ajanının sahte ismi olduğunun kanıtını göstermiştik. Şimdi ise Aleksandr Petrov’un aslında GRU için çalışan Dr. Aleksandr Yevgenyeviç Mişkin isimli eğitimli bir askeri doktor olduğunu tespit ettik” ifadeleri kullanıldı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum