Hamburg’ta 213 polis yaralandı

gosteri-08-07-07-dfhdjpg_zHwHA.jpg

Almanya'nın Hamburg kentinde düzenlenen G20 Liderler Zirvesi, protesto gösterileriyle devam ediyor. Protestocular caddelere barikat kurup ateş yaktı ve polis ekipleriyle çatıştı. Polis kuvvetleri göstericilere zaman zaman tazyikli su ile müdahale etti. ( Michele Tantussi - Anadolu Ajansı )

G20 zirvesine yönelik protestolar sırasında yaralanan polis sayısı 213’e yükseldi. Yaralanan gösterici sayısına ilişkin açıklama yapılmazken, 265 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

G20 Liderler Zirvesi’nin düzenlendiği Almanya’nın Hamburg şehrindeki şiddet olaylarında yaralanan polis sayısı 213’e, gözaltına alınan protestocu sayısı ise 265’e yükseldi.

Hamburg’daki protestoların merkez üssü olan Schanzenviertel bölgesinde dün gece yaşanan şiddet olaylarında göstericiler molotofkokteyli, demir çubuklar, yön levhaları, taş ve şişelerle polise ve çevredeki işyerlerine saldırmıştı.

Ellerinde demir sopa ve molotofkokteyli bulunan göstericilerin bölgedeki bazı binaların çatısına kaçması üzerine bölgeye özel kuvvetler sevk edilmiş, ayrıca yaklaşık 500 gösterici bir marketi yağmaladıktan sonra ateşe vermişti.

Bugün yapılan polis açıklamasında, dün geceki protestolarda 63 kişinin gözaltına alındığı ve 14 kişinin tutuklandığı duyurularak, gösterilerin bugün de sürmesinin beklendiği kaydedildi.

Olaylarda yaralanan gösterici sayısıyla ilgili ise henüz açıklama yapılmadı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum