Escobar’ın ölmesini istediği ünlü teknik direktör

5bbda1beae784917346b56ac.jpeg

2018 Dünya Kupası’nda Peru milli takımını yöneten Arjantinli teknik direktör Ricardo Gareca ile Pablo Escobar’ın yollarının kesiştiği olaylar zinciri ortaya çıkartıldı.

Escobar’ın Kolombiya takımı America de Cali’yi bombalama planı, ve o dönem 1985-1988 yılları arasında Cali formasını giyen Arjantinli Ricardo Gareca.

Olayı ortaya çıkaran ise Peru’da yayınlanan El Popular gazetesi oldu. Gazete, Escobar’ın tetikçisi Jhon Jairo Vasquez ile röportaj yaptı.

Cali kartelinin Escobar’ın ailesine yönelik bombalı araba saldırısına karşılık vermek isteyen Escobar’ın aynı şekilde düşündüğü hedef olarak da America de Cali takımını seçtiği öğrenildi. Peru Teknik Direktörü olan Arjantinli Ricardo Gareca o dönem America de Cali takımının formasını giyiyordu.

İddiaya göre Popeye lakaplı Jhon Jairo Vasquez’e Gareca’nın da içinde bulunduğu takım otobüsünü havaya uçurma görevi verildi. Haberde Escobar’ın futbola olan sevgisi sayesinde son anda bu plandan vazgeçtiği ve Gareca ile Cali’de forma giyen diğer futbolcuların bu sayede ölümden kurtulduğu belirtildi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum