Burkina Faso’da restorana saldırı: 17 ölü

377532.jpg

Burkina Faso’nun başkenti Vagadugu’da bir restorana yapılan silahlı saldırıda ilk belirlemelere göre 17 kişi öldü 8 kişi yaralandı.

Burkina Faso’nun başkenti Vagadugu’da bir restorana yapılan silahlı saldırıda ilk belirlemelere göre 17 kişi öldü 8 kişi yaralandı.

Burkina Faso İletişim Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Remis Dandjinu, saldırıya ilişkin basına yaptığı açıklamada, Vameh Kurumah caddesi üzerindeki bir restorana gece saatlerinde silahlı saldırı düzenlendiğini söyledi.

Saldırıda 1’i Türk 17 kişinin öldüğünü ve 8 kişinin yaralandığını aktaran Bakan Dandjinu, olayın terör eylemi olduğunu ifade etti. Saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

Dışişleri Bakanlığı saldırıyı kınadı

Dışişleri Bakanlığı, Burkina Faso’da Türk restoranına yapılan saldırıda 1 Türk’ün öldüğünü 1 Türk’ün yaralandığını bildirdi.

Dışişlerinden yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

“Burkina Faso’nun başkenti Vagadugu’da dün gece meydana gelen ve çok sayıda masum insanın hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına neden olan terörist saldırıyı en güçlü şekilde kınıyoruz. Saldırıda bir vatandaşımızın hayatını kaybetmesinden ve bir vatandaşımızın da yaralanmasından ayrıca büyük üzüntü duyulmuştur. Saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine ve kardeş Burkina Faso halkına başsağlığı, yaralananlara acil şifa diliyoruz. Türkiye son yıllarda uluslararası terörün hedefi haline gelen  Burkina Faso’ya desteğini ve dayanışmasını sürdürecektir.”

Kaynak: AA

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum