Bebek arabasıyla yakalanan çift seri katil olduğunu itiraf etti

103774868_gettyimages-595931120.jpg

Meksika’da bebek arabasında insan uzuvlarını taşırken gözaltına alınan bir çift, 20 kadını öldürüdüklerini itiraf etti.

Juan Carlos N. ve eşi Patricia N. başkent Mexico City’nin şiddetin kol gezdiği banliyölerinden Ecatepec’te Perşembe günü 10 kişiyi öldürdükleri şüphesiyle yakalanmıştı.

Savcı Alejandro Gomez, Juan Carlos N.’nin bazı kadınlara tecavüz ettiğini ve kadınların bazılarının uzuvlarını sattığını itiraf ettiği açıklamasında bulundu.

Gomez, savcılık makamının şimdi bu itirafın doğru mu yoksa bir “psikopat” ya da “seri katilin” abartması mı olduğunu araştırdığını dile getirdi.

Meksika merkezli Formula radyosuna verdiği röportajda, “Anlatımı oldukça doğaldı. Açıkçası bunları yaptığı için mutlu göründüğünü düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

“İnsanların resmini görmesini, ismini bilmesini istiyor. Açıkça bu kişiyi bir katil, seri katil olarak tanımlıyorum.”

El Universal gazetesinin haberine göre, çift, kurbanlarından birinin iki aylık bebeğini başka bir çifte sattı. Bu çift de gözaltına alındı.

Gomez, savcılığın mahkemeye sunduğu psikiyatri raporunu da paylaştı. Rapora göre çiftin zihinsel hastalıkları bulunuyor, ancak bu hastalıkları doğru ve yanlışları ayırt etmelerine engel oluşturmuyor:

“(Juan Carlos N.’nin) psikoz ve kişilik bozukluğu ile örtüşen zihinsel hastalığı bulunuyor. (Patricia N.) doğuştan zihinsel engelli ve dış kaynaklı deliryumu var.

“Ancak her ikisi de doğru ile yanlışı birbirinden ayırma kapasitesine sahip.”

Çiftin biri bebek olmak üzere 3 çocuğunun olduğu belirtiliyor.

Evlerinde çimento dolu kovalarda ve plastik torbalara sarılı halde buzdolabında insan kalıntılarının bulunduğu belirtiliyor.

Juan Carlos N.’nin soruşturmayı yürütenlere eşiyle birlikte kurbanlarını indirimli bebek kıyafeti sattıkları yalanıyla kandırdıklarını anlattığı kaydedildi.

Gomez, “Pek çoğu bekar annelerdi ve ucuz bebek kıyafetleri bulmalarına yardımcı olacak birilerine ihtiyaçları vardı” diyor.

Polisler, polisi arayan kayıp kadınların cep telefonları sinyallerini izleyerek çifte ulaştılar.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum