Anket doldur para kazan!
Aksoy Araştırma

ABD’den yeni yaptırım kararı!

3bb7e50a4441066e_728x410.jpg

 

ABD Dışişleri Bakanlığı Ukrayna Özel Temsilcisi Kurt Volker, 3 Rus vatandaşına ve 9 şirkete Kırım ve Donbass bölgesindeki durum nedeniyle yaptırım uygulandığını açıkladı.

 

ABD Dışişleri Bakanlığı Ukrayna Özel Temsilcisi Kurt Volker, 3 Rus vatandaşına ve 9 şirkete Kırım ve Dobass bölgelerinde meydana gelen durum nedeniyle yaptırım kararı alındığını duyurdu.

Volker, konuyla ilgili açıklamasında ABD’nin yaptırımlarının, kişi ve şirketlerin Rusya’nın Kırım’ı özel yatırım ve özelleştirme projeleri üzerinden entegre etmeye yönelik girişimlerini destekledikleri, ayrıca ciddi insan hakları ihlali olaylarına karıştıkları gerekçesiyle uygulamaya konduğunu belirtti.

 

Sputnik’teki habere göre yeni yaptırımların hedefinin kim olduğu konusunda açıklık getirmeyen Volker, “Bunun Rusya’nın Ukrayna’nın doğusundaki Donbass bölgesini fiilen kontrol ettiği anlayışına dayalı olan yaptırım biçimindeki ilk adım olması dikkat çekici” diye konuştu.

Volker daha önce ABD’nin Ukrayna’daki durum nedeniyle ve ‘Moskova’yı krizi çözmek amacıyla müzakere masasına oturmaya zorlamak’ için Rusya’ya 1-2 ayda bir yaptırım uygulama kararı aldığını söylemişti.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum

Top
big data blogu