Anket doldur para kazan!
Aksoy Araştırma

Xinjiang’da “Bulut Kalkınma Bölgesi”

20180614110957673_19293.jpg

Çin’in Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi’ne bağlı Bayingöl Moğol Özerk İli’nde yer alan Korla Ekonomik Teknolojik Kalkınma Bölgesi’nde internet, büyük veri ve bulut bilişim gibi endüstriler gelişiyor.

Korla Ekonomik Teknolojik Kalkınma Bölgesi Yetenek Merkezi Müdür Yardımcısı Zhang Jian, geleneksel sanayi parkının geliştirilmesi için “buluta dayalı kalkınma bölgesi” oluşturulduğunu söyledi.

Zhang Jian, 2016 yılının Kasım ayında kurulan Buluta Dayalı Kalkınma Bölgesi İnşası Yönetim Komitesi’nin daha fazla inovasyon ve girişimcilik firmasına kaliteli hizmet sağlamaya ve “internet+” düşüncesi temelinde endüstri kümesi inşa etmeye çalıştığını belirtti.

“Buluta Dayalı kalkınma bölgesi”nin bulunduğu binada çok sayıda e-ticaret, bilimsel teknoloji, kültürel yenilik ve medya şirketi bulunmakta. Şu ana kadar 430 firma “Buluta Dayalı Kalkınma Bölgesi”ne yerleşti. 2017 yılında bölge 667 milyon yuan değerinde işlem gerçekleştirdi.

Korla Ekonomik Teknolojik Kalkınma Bölgesi 2000 yılının Temmuz ayında kuruldu. 2017 yılında kalkınma bölgesinin gayri safi üretimi 5 milyar 500 milyon yuana ulaştı.

Yazıyı paylaşın:
Top
big data blogu