Xi’nin Çin polisinden beklentileri

rBABDF_6r2qAYKEcAAAAAAAAAAA675.800x507.771x488.jpg

10 Ocak “Çin Halk Polis Günü” olarak ilk kez kutlanıyor. Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, bu vesileyle ÇKP Merkez Komitesi adına Çin polisine selamlarını iletti.

Xi Jinping, öteden beri emniyet güçlerinin çalışmalarıyla yakından ilgilendi ve her fırsatta Çin polisinden büyük beklentiler içinde olduğunu ifade etti.

28 Ekim 2014’te ulusal kamu güvenlik kurumlarının örnek temsilcileriyle görüşürken Xi Jinping, polisin halktan geldiğini, ülkenin güvenlik kurumları ve polisin ulusal güvenlik, toplumsal istikrar ve halkın mutluluğuna önemli katkılarda bulunduğunu söyledi.

Xi Jinping, 1 Şubat 2019’da başkent Beijing’de sıradan polis memurlarını ziyareti sırasında kamu güvenlik güçlerinin misyonunun onurlu ve sorumluluğunun ağır olduğuna dikkat çekerek, nitelikli bir emniyet ekibinin inşası için çalışılacağını kaydetti.

İlk Çin Halk Polisi Günü kutlanıyor, Xi’nin Çin polisinden beklentileri

7 Mayıs 2019’da Ulusal Kamu Güvenliği Çalışma Konferansı’nda Xi Jinping, idealleri, inançları ve becerileri demir gibi sağlam olan ve disiplinli kamu güvenlik güçlerinin oluşturulması gerektiğini vurguladı.

İlk Çin Halk Polisi Günü kutlanıyor, Xi’nin Çin polisinden beklentileri

26 Ağustos 2020’de gerçekleştirilen Çin Halk Polisi Bayrak Teslim Töreni’nde Xi Jinping, yeni tarihi koşullar altında Çin halk polisinin ÇKP’ye sadık olması, halka en iyi şekilde hizmet etmesi, adaleti sağlaması ve ÇKP ile halk tarafından verilen görevlerini kararlılıkla yerine getirmesi gerektiğinin altını çizdi.

İlk Çin Halk Polisi Günü kutlanıyor, Xi’nin Çin polisinden beklentileri

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum