Rusya ve Çin, yolcu geçişine kapalı olan sınırlarını açmaya hazırlanıyor

Rusya’nın Harbin Başkonsolosu Vladimir Oshepukov, Satallite Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, yolcu trafiğine kapalı olan Rusya ve Çin sınır kapılarının bu yıl açılacağını söyledi.

Başkonsolos, 2021’deki en önemli görevlerden birinin Rusya-Çin sınır kontrol noktalarının normal işlevlerini eski haline getirmek olduğuna da belirterek “Sınır kapısındaki restorasyon da yakın zamanda bitecek” ifadelerini kullandı. Yeni koronavirüs salgını nedeniyle, iki ülke arasındaki kara sınırı yaklaşık dokuz aydır yolcu trafiği için yasaklandı ve yük trafiği sınırlı modda gerçekleştiriliyor.

 

Kısa bir süre sonra yeni konsolosluk binasına taşınacaklarını da belirten Oshepukov, “Yeni binamızda pasaport ve vize dahil olmak üzere tüm konsolosluk hizmetlerini daha hızlı bir şekilde verebileceğiz” dedi. Oshepukov, başkonsolosluk personelinin yeni ofiste Rus vatandaşları için Rus vizesi ve pasaport verebileceğine dikkat çekti. Başkonsolos ayrıca 2021 yılında Rus bölgesinin Heilongjiang Eyaleti ve Hulunbuir şehri ile temaslarını sürdürmesine yardımcı olacaklarını ve her iki ülke şirketlerinin ticaretini artırmasına destek olacaklarını da söyledi.

 

 

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum