Liderler ve eşleri Beijing Dünya Bahçelik Fuarı’nda bir araya geldi

news_dbc67a7a1aef98595578ff91493dd33b-750X422.png

Çin Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Xi Jinping ve eşi Peng Liyuan, 2019 Beijing Dünya Bahçelik Fuarı’nda yabancı ülke liderleri ve eşleriyle bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Xi ve eşi, ülke liderlerini Çin Halk Cumhuriyeti için ayırılan sergi alanında karşıladı. Fuar’a ait tanıtım filminin izlenmesinin ardından topluca aile fotoğrafı çekildi.

Daha sonra liderler, fuarda yer alan katılımcı ülkelerin sergi alanlarını ziyaret ederek, benzersiz bitkilerin ve bahçe sunumlarının tadını çıkardı.

Çin’e ait sergi alanında yer alan çiçeklerin farklı bölgelerden gelen zengin bahçecilik kültürünü yansıttığını belirten Xi, Çin Halk Cumhuriyeti’nin ekolojik medeniyet inşasındaki başarıların bir araya geldiğini kaydetti.

Öte yandan Xi, fuarın bahçeciliğin güzelliğini yansıtmakla kalmayıp, tüm dünya ülkelerinin yeşil yaşama olan arzusunu yansıttığını belirtti.

Liderler uluslararası bahçecilik bölgesinde yer alan Kamboçya, Çek Cumhuriyeti, Cibuti, Kırgızistan, Myanmar, Nepal, Pakistan, Japonya, Singapur ve Tacikistan’a ait bahçeleri ziyaret edip, ağaç dikme törenine katıldılar.

Fuarda yer alan ülke liderleri, Çin Halk Cumhuriyeti’nin ekolojik medeniyet inşası ve bahçecilik alanındaki başarılarından övgü ile bahsederken, Çin ile iş birliğini daha da güçlendirerek birlikte renkli ve güzel bir dünya inşa etmek istediklerini dile getirdiler.

Kaynak: news.cgtn.com & Xinhua

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum