“Kuşak ve Yol İnovasyon Forumu” Beijing’de başladı

cin.png

Çin Halk Cumhuriyeti’nde 5G + 4K iletişim Konulu “Kuşak ve Yol İnovasyon Forumu” pazartesi günü Beijing’de düzenlendi.

Çin Medya Grubu ile Kuşak ve Yol Medya Komitesi tarafından ortaklaşa düzenlenen forumda, 25 ülkeden yaklaşık 50 medya kuruluşunun 150 temsilcisi yer aldı.

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Tanıtım Dairesi Başkan Yardımcısı Wang Xiaohui, foruma katılarak “Paylaşılan Gelecek” başlıklı 2. Kuşak ve Yol Forumu belgeselinin yayınlanacağını duyurdu.

Forumdaki temsilciler, internet çağında yüksek teknolojinin rehberliği altında iletişim yenilikçiliğinin nasıl gerçekleştirileceği ve daha derin entegrasyonun nasıl teşvik edileceği konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Çin Medya Grubu Başkanı Shen Haixiong, grubun 5G döneminin tarihi fırsatını değerlendirdiğini, kilit teknolojilere odaklandığını, entegrasyonu ve gelişmeyi hızlandırırken “5G + 4K + AI” üzerine yeni bir stratejik plan oluşturduğunu söyledi. Haixiong, farklı kültürler arasındaki paylaşımı daha etkin hale getirmek için iş birliği ilkesi kapsamında yer alan tüm ülkeler ile birlikte çalışmaya istekli olduklarını da sözlerine ekledi.

Forumun açılış töreninde “Chang’an’dan Roma’ya” başlıklı 100 bölümden oluşan mikro belgesel katılımcılara gösterildi.

Öte yandan, dünyanın önde gelen yeni medya teknolojilerinden bazılarını sergileyen 5G + 4K İletişim Konulu “Kuşak ve Yol İnovasyon Forumu”nda medya uygulama teknolojileri bölümünde ziyaretçilere deneyim fırsatı sunuldu.

Kaynak: chinaplus.cri.cn

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum