İlk Çin Halk Polisi Günü kutlanıyor, Xi’nin Çin polisinden beklentileri

maxresdefault-3.jpg

10 Ocak “Çin Halk Polis Günü” olarak ilk kez kutlanıyor. Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, bu vesileyle Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi adına Çin polisine bir tebrik mesajı gönderdi.

Çin polisinden büyük beklentiler içinde olduğunu ifade eden Xi Jinping, öteden beri emniyet güçlerinin çalışmalarıyla yakından ilgileniyor.

28 Ekim 2014’te ulusal kamu güvenlik kurumlarının örnek temsilcileriyle görüşürken Xi Jinping, polisin halktan geldiğini, ülkenin güvenlik kurumları ve polisin ulusal güvenlik, toplumsal istikrar ve halkın mutluluğuna önemli katkılarda bulunduğunu söyledi.

Xi Jinping, 1 Şubat 2019’da başkent Beijing’de sıradan polis memurlarını ziyareti sırasında kamu güvenlik güçlerinin misyonunun onurlu ve sorumluluğunun ağır olduğuna dikkat çekerek, nitelikli bir emniyet ekibinin inşası için çalışılacağını kaydetti.

7 Mayıs 2019’da Ulusal Kamu Güvenliği Çalışma Konferansı’nda Xi Jinping, idealleri, inançları ve becerileri demir gibi sağlam olan ve disiplinli kamu güvenlik güçlerinin oluşturulması gerektiğini vurguladı.

26 Ağustos 2020’de gerçekleştirilen Çin Halk Polisi Bayrak Teslim Töreni’nde Xi Jinping, yeni tarihi koşullar altında Çin halk polisinin ÇKP’ye sadık olması, halka en iyi şekilde hizmet etmesi, adaleti sağlaması ve ÇKP ile halk tarafından verilen görevlerini kararlılıkla yerine getirmesi gerektiğinin altını çizdi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum