Cumhurbaşkanı Xi’nin eşi İspanyol Kraliyet Tiyatrosu’na katıldı

20181129150906598_97352.jpg

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in eşi Peng Liyuan dün İspanya Kraliçesi Letizia Ortiz Rocasolano’nun eşliğinde Madrid kentinde yer alan İspanyol Kraliyet Tiyatrosu’nu ziyaret etti.

İspanya Kültür ve Spor Bakanı, Kraliyet Tiyatrosu Fonu Yönetim Kurulu Başkanı ve Kraliyet Tiyatrosu Genel Müdürü, Peng Liyuan’i ve Kraliçe Letizia’yı tiyatronun kapısında karşıladılar.

Peng, Kraliyet Tiyatrosu’nun tarihi, kültürü, mimarisi ve işletme durumu hakkında bilgi aldıktan sonra Kraliçe Letizia ve tiyatronun yetkilileriyle fotoğraf çektirdi. Peng Liyuan, daha sonra Turandot operasının ünlü aryası Nessun Dorma’yı dinledi.

Peng, basına yaptığı açıklamada, sanatın ülke ile sınırlandırılamayacağını ve dünya halklarının ortak dili olduğunu belirtti.

Çinli ve İspanyol sanatçıların her zaman birbirine saygı duyduğunu söyleyen Peng, Kraliyet Tiyatrosu ve Çin Ulusal Tiyatrosu’nun işbirliğini sürdürürken iki ülkenin sanatçıları için üst düzey gösteri platformu sunduğunu kaydetti.

Peng Liyuan, Çin ve İspanya’nın sanat alanında iletişimi ve işbirliğini güçlendirmek ve iki ülkenin halkları arasındaki karşılıklı anlayışı ve dostluğu geliştirmek için çaba gösterdiğini dile getirdi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum