CMG Başkanı’ndan gelişmekte olan ülkelerin sesi olma çağrısı

2817200567bc.jpg

Çin Medya Grubu (CMG) Başkanı Shen Haixiong, dünya ülkelerinin medya kuruluşlarını, yükselen ve gelişmekte olan ülkelerin görüşlerini aktarmaya ve dünyanın farklı kültürleri ile medeniyetlerine iletişim platformu sağlamaya çağırdı.

Hongqiao Uluslararası Ekonomik ve Finansal Medya ile Düşünce Kuruluşları Forumu dün Çin’in Shanghai kentinde düzenlendi.

Başkan Shen, forumda yaptığı konuşmada, medya kuruluşlarının gündemi yakından takip etmesi gerektiğini söyledi.

Dünyanın medya organlarının Shanghai’da süren Birinci Çin Uluslararası İthalat Fuarı’na ve Çin’in görüşlerine odaklandığını bildiren Shen, bunun, çok taraflılık ve ticaret serbestisinin hâlâ uluslararası toplumun ortak emeli olduğunu gösterdiğini kaydetti.

Shen, dünya medyasının dışa açık ekonomi sisteminin koruyucusu olması ve taraflar arasında ekonomik çıkarlara dair diyalogun yoğunlaştırılmasını teşvik etmesi gerektiğine de işaret etti.

Gelişmekte olan ülkelerin sesinin uluslararası arenada yeterince iyi duyurulmadığını ifade eden Başkan Shen, medya kuruluşlarının, medeniyetler arasındaki tavır ve görüş farklılıklarına saygı gösterip iletişim ve istişare köprüsü vazifesi görmeleri gerektiğini, böylece insanlık için ortak kader topluluğunun inşasının da hızlandırılabileceğini dile getirdi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum