Çin, 400 Km/S Hıza Ulaşan Yeni Nesil Yüksek Hızlı Tren Geliştiriyor

103967164-GettyImages-158719241.1910x1000.jpg

Hızlı tren teknolojinsin öncü ülkesi olan Çin, 400 km/s’ye kadar hıza çıkabilen yeni bir mermi tren geliştiriyor. Çin Mühendislik Akademisi’nden bir uzman olan Ding Rongjun, Pazartesi günü düzenlediği basın toplantısında, Çin’in 600 km/s hıza sahip yeni nesil manyetik kaldırılmış (Maglev) tren üzerinde de araştırmalar yaptığını söyledi.

Ding “Şimdi TV sinyallerini trenlere bağlamaya odaklanıyoruz, böylece yolcular pencereden açılan ekranlarda filmlerin keyfini çıkarabilecekler” dedi. Trenlere kalıcı mıknatıslı bir tahrik sistemi eklendiğini ve bunun deneme aşamasında olduğunu açıklayan Ding,  ileride otomatik ve insansız tahrik teknolojisinin kullanılacağını da ekledi.

21 Eylül 2017’de Fuxing mermi trenleri Beijing ile Şangay arasında yolculuğuna başlamıştı. Çin mermi trenlerinin şu andaki maksimum hızı 350 km / s’ye düzeyinde. Fuxing trenleri önceki nesil Hexie (Harmony) mermi trenlerinin geliştirilmesi sonucu ortaya çıktı. Tamamen Çin’de tasarlanan ve üretilen Fuxing trenler, daha geniş ve enerji açısından verimli olmanın yanında daha uzun ömürlü ve daha güvenlirler.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum