Birinci sınıf ana akım medya olma yolunda şaşmadan ilerliyoruz

medya.jpg

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Çin Merkez Televizyonu’nun (CCTV) kuruluşunun ve Çin’de televizyon yayıncılığının başlamasının 60’ıncı yıldönümü nedeniyle Çin Medya Grubu’na bugün bir kutlama mesajı gönderdi.

Mesajında, Çin’de televizyon yayıncılığında kaydedilen parlak başarıları övgüyle değerlendiren Xi Jinping, Çin Medya Grubu’nun kuruluşundan bu yana geçen sürede elde edilen ilerlemeleri olumlu bulurken, yeni dönemde radyo ve televizyon yayıncılığındaki çalışmaların ilerletilmesi, Çin Medya Grubu’nun geliştirilmesi, böylece Çin Komünist Partisi’nin habercilik ve kamuoyuna dönük çalışmalarında yeni bir sayfa açılması yönünde net talimatlar verdi.

Xi Jinping’in kutlama mesajı, Çin Medya Grubu’ndaki ve Çin’de televizyonculuk alanındaki tüm çalışanlar için dev bir teşvik niteliğinde.

Önümüzdeki günlerde de Xi’nin mesajında yer alan ruhun yayılarak, Çin televizyon yayıncılığında yeni ilerlemeler kaydedilmesi için aktif katkılar devam ettirilecek.

Televizyon yayıncılığı, ÇKP’nin habercilik ve kamuoyuna dönük çalışmalarının önemli bir parçasını oluşturuyor. Geçen 60 yılda, Çin’in televizyon yayıncılığının öncüsü, belkemiği ve temel dayanağı olan CCTV, daima doğru yönde ilerleyerek partinin medya alanındaki misyonunu kararlılıkla hayata geçirdi.

CCTV, ÇKP’nin gayesini sürekli yüreğinde taşıyarak, reform ve inovasyonu yoğunlaştırdı, bu sayede Çin’de televizyonculuk ve habercilik alanlarında muazzam başarılara imza attı. Çin televizyon yayıncılığında 60 yılda sağlanan başarılar, bu alanda çalışan herkes için bir gurur kaynağıdır.

Cumhurbaşkanı Xi Jinping, tebrik mesajında, Çin Radyo Grubu’nun güçlü rehberliği, yayıncılık gücü ve etkisiyle küresel ölçekte birinci sınıf yeni bir ana akım medya inşa etmesi talimatını verdi.

Yeni dönemde Çin Medya Grubu’nun yeni gelişme hedefini gerçekleştirmek için gayret göstermeliyiz. Çin Medya Grubu’nun kurulması, bu hedefin gerçekleşmesi için geniş bir platform ve tarihî bir fırsat sağladı.

Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in talimatları doğrultusunda inovasyon yaparak, yeni dönemde yeni fırsatlar yaratmanın yanı sıra, yeni üstünlükler de elde etmeliyiz. Çin’in radyo ve televizyon yayıncılığı alanındaki çalışmalarında yeni başarılar kaydedilmesi için çaba harcayacağız.

Yeni bir tarihî başlangıç noktasından hareketle, onurumuz ve hayallerimizle büyük güç toplamış durumdayız. Misyonumuz ve sorumluluğumuz ise yeni dönemde uzun bir yol katetme cesaretini bize veriyor. Merkezinde Xi Jinping’in olduğu ÇKP Merkez Komitesi’nin etrafında toplanarak, Xi Jinping’in yeni dönemde Çin’e özgü sosyalizm düşüncesi doğrultusunda, hedefimizi ve misyonumuzu unutmayarak çetin mücadelemizi sürdüreceğiz.

Güçlü rehberliğe, yayıncılık gücüne ve etkiye sahip birinci sınıf uluslararası ana akım medya oluşturulma hedefine doğru ilerleyeceğiz.

Kaynak: CRI

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum