Anket doldur para kazan!
Aksoy Araştırma

Bayram Galası’nda bu sene teknolojik yenilikler öne çıkacak

20190131192439369_53238.jpg

Çin Merkez Televizyonu’nun (CCTV) Bahar Bayramı Galası’nda bu yıl ilk kez uygulanacak teknolojik yenilikler tanıtıldı.

Çin Medya Grubu tarafından düzenlenen basın toplantısında, her sene düzenlenen Bayram Galası’nda, bu sene daha zengin programlar sunulmasının ve birçok yeni teknoloji kullanılmasının beklendiği ifade edildi.

Çin Medya Grubu’na bağlı CCTV’den Jiang Wenbo basın toplantısında, galada en çok öne çıkan noktalardan birisinin sanat ile teknolojik yeniliklerin mükemmel bir şekilde birleştirilmesi olacağına işaret etti.

Yine her sene canlı yayınlanan gala, bu sene ilk defa ultra HD formatında yapılacak.

Çin’de 5G internet şekebesi son yıllarda hızla gelişiyor. Bu zeminde, Çin Medya Grubu 2018 yılı sonunda China Telecom, China Mobil, China Unicom ve Huawei gibi şirketlerle “5G’ye Dayalı Yeni Medya Platformu”nun beraber inşa edilmesi amacıyla çerçeve anlaşması imzaladı.

Söz konusu şov, Çin Medya Grubu’nun kurulmasının ardından gerçekleştirilecek ilk Bahar Bayramı Galası olma niteliği taşıyor. Gala, Çin Medya Grubu’nun çeşitli medya platformlarında, farklı biçimlerde, üç boyutlu ve kapsamlı bir şekilde yayınlanacak. Diğer yandan galada, televizyon ile sosyal medyanın entegrasyonu da öne çıkacak.

Bayram Galası, CCTV’nin dışında ayrıca, Çin Medya Grubu’na bağlı Çin Ulusal Radyosu (CNR) ile Çin Uluslararası Radyosu’nun (CRI) bazı kanallarından da yayınlanacak.

Galada canlı yayın sürecinde sahnelenen programlar ve skeçler de kısa videolar şeklinde akıllı telefon uygulamalarından izlenebilecek. Galayı akıllı telefonlardan izleyen seyircilerin “hongbao” adlı kırmızı harçlık zarfların elektronik versiyonunu da kazanma şansı olacak.

Yazıyı paylaşın:
Top
big data blogu