Asya Kalkınma Bankası’ndan Sincan’daki altyapı inşasına yardım sermayesi

1-ekim.gif

Çin Uluslararası Radyosu

Asya Kalkınma Bankası (ADB), Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi’ne 150 milyon ABD Doları tutarında yatırım yapacak.

Bankanın yönetim kurulu, Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi’nin Sanci Hui Özerk İli’nde altyapı tesisleri inşası ve yaşam ortamının iyileştirilmesi için 150 milyon ABD Doları tutarındaki bir kredi paketini onayladı.

Söz konusu kredi, Sanci Hui Özerk İli yönetiminin Qitai ilçesinde yürütülen su tedariği ile katı atıkların yönetimi çalışmalarının iyileştirilmesine destek olurken, Fukang kentindeki ağaçlandırma çalışmalarına da sermaye sağlayacak. Asya Kalkınma Bankası’nın verdiği kredi ayrıca, Sanci ilindeki 3 bölgede yol yapımı ve onarımı, su ve ısı tedariği hattı, doğalgaz boru hattı ile atık su arıtma hattının döşenmesinde kullanılacak.

Söz konusu proje ayrıca, Sanci ilindeki şehir planlamasının iyileştirilmesine yardımcı olarak, köylü işçilere mesleki teknik eğitiminin arttırılması yoluyla işçilerin şehir şartlarına daha iyi uyum sağlamasına katkı sunacak.

Edinilen bilgilere göre, projenin 2023 yılının ilk çeyreğinde tamamlanması öngörülüyor. Fukang kenti ile Futubi ve Qitai ilçelerinin hükümetleri ise, toplam 105 milyon 420 bin ABD doları tutarında sermaye sağlayacak.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum