Anadolu Ajansı Çin’de ofis açmaya hazırlanıyor

aa-Çinde-ofis-açıyor.jpg

Endonezce ve İspanyolca ile yayın yaptığı dil sayısını 13’e çıkaran Anadolu Ajansı, Malezya ve Çin’de de ofis açmaya hazırlanıyor.

Endonezya’nın başkenti Cakarta’da, 23 Ekim’de Endonezce Haber Servisi ve Pasifik Merkez Ofisi’nin açılışını yapan AA, dün de İspanyolca servisini Latin Amerika ülkesi Kolombiya’da açtı.

AA, Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya ve çok sayıda davetlinin katılımıyla açılan Endonezce Haber Servisi ile bu dilde haber yayını yapacak tek uluslararası haber ajansı oldu.

86 ülkedeki muhabir ağıyla 45 ülkedeki abonelerine 13 dilde içerik sunacak AA, Kuala Lumpur ve Pekin’de de merkez ofislerini açmaya hazırlanıyor.

Ajansın yeni yayın dilleri ve merkez ofisleriyle haberleri güvenilir ve hızlı bir şekilde ulaştırma imkânının arttığına değinen AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Şenol Kazancı şunları kaydetti:

“Endonezya Cakarta’da Endonezce haber servisi ve Bogota’da dün resmen açılan İspanyolca haber servisi ile ileri doğru iki önemli adım attık ve böylece AA, 13 dilde haber yayını yapmaya başladı. Kuala Lumpur – Malezya ve Pekin- Çin bürolarımızla Asya–Pasifik haber etkinliklerimizi daha da güçlü bir hale getirdik. Haber alanımız genişledikçe küresel ölçekte önemli haberleri güvenilir ve hızlı bir şekilde ulaştırma imkânlarımız da artmaktadır.”

Çin Uluslararası Radyosu

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum