ABD’li yatırımcı: Çin’in büyümesi dünya ekonomisi için çok önemli

maxresdefault-1.jpg

ABD Krane Fonu Baş Yatırımcısı Brendan Ahern, Çin ekonomisinin güçlü büyümesinin dünya ekonomisinin istikrarlı canlanması için büyük önem taşıdığını belirtti.

Çin’in küresel ekonomik büyümeye en büyük katkı yapan ülke olduğunun altını çizen Brendan Ahern, Çin ekonomisinde görülen devamlı iyi eğilimin ülkede iç tüketimin canlanmasının bir göstergesi olduğuna ve arz yanlı yapısal reformun bu durumda olumlu rol oynadığına işaret etti.

Çin’de günden güne yükselen tüketim seviyesi ile Kuşak ve Yol inşasının Çinli ve yabancı işletmelere büyük fırsatlar getirdiğini dile getiren Ahern, küresel ekonominin istikrarlı canlanmasının da dünyada Çin ürünleri ile hizmetine yönelik talepleri arttırdığını ifade etti.

Ahern, Çin’in etkili önlemler almakla, bazı sektörlerdeki fazla üretim kapasitesi sorununu çözmenin yanı sıra, finans denetimi ve yönetimini güçlendirerek ciddi risklerden kaçındığını söyledi.

Ahern, Çin’in gelecekte riskleri fırsata dönüştürerek, ekonomisinin kaliteli gelişimini güvence altına alabileceğine inandığını sözlerine ekledi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum