“2019 Büyük Geçit Töreni” Hainan’da izleyicilerle buluştu

20191202155430992_89463.jpg

Çin Medya Grubu (ÇMG) tarafından 4K teknolojisiyle hazırlanan ve Çin sinema tarihinde birçok ilke imza atılan “2019 Büyük Geçit Töreni” adlı film, bugün 2. Hainan Uluslararası Film Festivali kapsamında gösterildi.

“2019 Büyük Geçit Töreni”, Çin sinema tarihine ilk “naklen yayınlanan sinema filmi” olarak geçti.

Yapılan canlı yayınla televizyon yayıncılığı ve sinema sektörü arasında da tarihî bir işbirliğine imza atılmış oldu.

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Tanıtım Departmanı Başkan Yardımcısı ve ÇMG Başkanı Shen Haixiong, dün 2. Hainan Uluslararası Film Festivali’nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Çin’in sinema sektöründe büyük ülkeden güçlü ülkeye dönüşme sürecinde olduğuna dikkat çekerek, ÇMG’nin farklı ülkelerden yapımcı ve yönetmenlere de iletişim desteği sağlayacağını belirtti.

“2019 Büyük Geçit Töreni”nin sinema salonlarında naklen yayınlanan ilk film olduğuna işaret eden Shen, ÇMG’nin önümüzdeki günlerde birçok kaliteli yapımı izleyicilerin beğenisine sunacağını dile getirdi.

Çin Halk Cumhuriyeti’nin 70’inci yıldönümünün kutlandığı 1 Ekim’de başkent Beijing’de görkemli bir askerî geçit töreni düzenlendi. ÇMG’nin hazırladığı yayın, Çin genelindeki 70’ten fazla sinemada canlı olarak 4K çözünürlüklü şekilde izleyicilerle buluştu.

Filmin, daha sonra birçok lehçe, etnik azınlıkların dilleri ve yabancı diller olmak üzere farklı dil seçenekli versiyonları da yayınlandı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum