Yakın Doğu Üniversitesinden yüksek lisans ve doktora programlarına özel burs

yakin-dogu-universitesinden-yuksek-lisans-ve-doktora-programlarina-ozel-burs_eb93b3c.jpg

Yakın Doğu Üniversitesi, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) ve Yüksek Öğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK), onaylı yüksek lisans ve doktora programlarına 42 adet Dr. Suat Günsel Öğretim Üyesi Yetiştirme Bursu bunun yanında tüm anabilim dallarında yüzde 100, yüzde 75 ve yüzde 50 arası burs verecek.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, akademik, kariyer ve kişisel gelişim açısından son derece önemli olan yüksek lisans ve doktora programları Yakın Doğu Üniversitesi bünyesinde yer alan Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Eğitim Bilimleri ve Sağlık Bilimleri Enstitüleri tarafından bin 518 öğretim üyesi ile yürütülüyor. Son yıllarda yalnızca akademik uzmanlaşma açısından değil aynı zamanda profesyonel kariyer ve kişisel gelişim açısından da önem kazanan ve iş hayatında önemli bir tercih sebebi haline gelen yüksek lisans ve doktora eğitimleri Yakın Doğu Üniversitesinin uzman akademik kadrosunun yürütücülüğünde meslek adaylarına ve profesyonellere yeni ufuklar açıyor.

Maaş ve kadro garantisi

42 ana dalda verilecek Dr. Suat Günsel Öğretim Üyesi Yetiştirme Burslarıyla başarılı gençlere akademik araştırma geliştirme ortamına kazandırmak hedefleniyor. Eğitim sürecinde maaşla desteklenecek olan öğrenciler ardından da kadrolanma garantisiyle araştırmalarını sürdürecek.

Araştırma ve uygulamanın birbiriyle bağlantılı ve etkileşimli bir şekilde yürütüldüğü yüksek lisans ve doktora programlarında her türlü araştırmanın rahatlıkla yapılabilmesi için fakülte laboratuvarlarının yanında İleri Düzey Araştırma Laboratuvarları, Yakın Doğu Hastanesi, Diş Hastanesi ve Hayvan Hastanesinin tüm imkanlarının da öğrencilerin hizmetine sunulacağı bildirildi.

“Öğrencilerimizi desteklemeye devam edeceğiz”

Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Suat Günsel yaptığı açıklamada Yakın Doğu Üniversitesinin yüksek lisans ve doktora adaylarına yüksek kalitede amaç odaklı bir eğitim verildiğini ifade etti. Teori ile pratiğin harmanlanarak eğitimin etkileşimli bir şekilde yürütüldüğünü belirten Günsel, yüksek lisans ve doktora adaylarının istedikleri konu ve alanda, uzmanlaşma ve araştırma yapma imkanı sağladıklarını kaydetti. Elektrikli araba, organ üretimi yapabilen bio-yazıcı, dünya kupası kazanan futbol robotları ve benzeri birçok projenin bu programlar sayesinde geliştirildiğini de söyleyen Günsel, “Dr. Suat Günsel Öğretim Üyesi Yetiştirme Bursu da aynı hedefin kadrolarını hazırlayan bir programıdır. Bu bursu kazanamayanları da yüzde 100, yüzde 75 ve yüzde 50 gibi burslarla desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Başvurular 9 Temmuz’da başlıyor

Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde yer alan 218 yüksek lisans ve doktora programına adaylar burs başvurularını 09 Temmuz-29 Ağustos tarihleri arasında yapabilecek. Detaylı bilgiye ve burs içeriklerine www.neu.edu.tr web sayfasından ulaşılabilecek.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum