Gezginler için seyahat fotoğrafçılığı bursu başvuruları

indir-1.png

Bir seyahat fotoğrafçısı olmak istiyorsunuz fakat mesleğinize nasıl başlayacağınız konusunda fikir sahibi değil misiniz? 2017 Seyahat Fotoğrafçılığı Bursuna başvurun ve seyahat macerası kazanma şansı yakalayın! Öğrenci ya da profesyonel olmayan herhangi bir ülkeden gelen bir fotoğrafçı olun olmayın World Nomads tarafından organize edilen bursa katılmaya davetlisiniz.

Amatör seyahat filmi yönetmenleri, World Nomads’in 12 günlük bursuyla Hindistan’ın tropikal cenneti Kerala’ya gönderiliyor.

2017 World Nomads film bursu, bir amatör yönetmene 6 ve 17 Kasım 2017 tarihleri arasında 12 gün süren ve bütün masrafları karşılanan bir Hindistan seyahatine çıkma fırsatı sunuyor. Profesyonel yönetmen Brian Rapsey ile Kerala’da bir kısa film çekecek olan yönetmen, ayrıca prodüksiyon sonrası 3 günlük bir montaj atölyesinde kendi seyahat belgeselini montajlayarak dünyaya sunma olanağı buluyor.

Bu burs programı, Nomad Goods, World Nomads, ve Kabani Tours ortaklığında gerçekleşiyor.

Kriterler:

-18 Temmuz 2017’den önce 18 yasına basmış olmak

–Profesyonel değil amatör bir film yönetmeni olmak

-Seyahat süresince size eşlik edecek olan yönetmen ile iletişim kurabilecek derecede İngilizce bilmek

Burs Kapsamı:

-Size en yakın uluslararası havaalanından Kerala’ya seyahat

-12 günlük film çekimine odaklı Kerala gezisi

-3 günlük çekim sonrası montaj atölyesi

-Ses sistemi (mikrofon)

-Seyahat sigortası

Başvuru:

Bursa başvuran her adayın 3 dakikalık bir film çekmeleri gerekmektedir. Bu film için adaylar, ilham verici bir maceracı ile röportaj yapıp onların seyahat hikayesini ‘cesaret’, ‘iyilik’ veya ‘kabullenme’ konularından birinin etrafında sekillendirecektir ve bunu filmlerinde seyriciye aktaracaktır.

Filmin Vimeo veya Youtube’dan izlenebilir olması gerekmektedir.

Adayların ayrıca neden bursu kazanmaları gerektiğini ve bu fırsatın onlara neler ifade ettigini düşündüklerini anlatan bir yazı yazmaları gerekmektedir. (1500 kelime ya da daha az)

Son başvuru tarihi 18 Temmuz 2017

Başvuru için tıklayınız

 

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum